Телефони

044-235-16-29, 050-336-86-07

з 8:00 до 16:30 (Сб, Нд вихідні)

Пропонуємо новинку «Латинсько-український медичний енциклопедичний словник: у 2 томах. Том 1: А—М»

Пропонуємо новинку «Латинсько-український медичний енциклопедичний словник: у 2 томах. Том 1: А—М»

16.02.2021
Пропонуємо ознайомитися з новим виданням для здобувачів освіти і викладачів, які здійснюють підготовку фахівців галузі знань 22 «Охорона здоров’я»; може бути корисним науковцям, лікарям різних спеціальностей, усім, хто цікавиться історією медицини, латинською мовою та міжнародною медичною термінологією: «Латинсько-український медичний енциклопедичний словник: у 2 томах. Том 1: А—М / О.М. Бєляєва, В.М. Ждан, А.З. Цісик»
 

У довідковому виданні запропоновано поширені назви психічних розладів, онкологічних, нервових, інфекційних, стоматологічних (терапевтичних, хірургічних, ортодонтичних), внутрішніх хвороб, патологій опорно-рухового апарату, вагітності й пологів, хвороб органів дихання та середостіння, серця та кровоносних судин, нирок, сечових шляхів і чоловічих статевих органів, травної, жіночої репродуктивної та ендокринної систем, шкіри і підшкірної клітковини, порушень живлення та обміну речовин, травм, а також назви методів клінічного обстеження хворого (різноманітних вимірювань, лабораторних й інструментальних досліджень), терапевтичних процедур, хірургічних втручань і медичних маніпуляцій. Наведено короткі відомості з фонетики, морфології та синтаксису латинської мови, подано грецький алфавіт й елементарні відомості з давньогрецької фонетики, а також особливості відмінювання латинізованих іменників і прикметників грецького походження.
З метою демонстрації системності термінології в словнику представлено парадигматичні зв’язки, насамперед синонімічні та гіперо-гіпонімічні, а також подано поширені скорочені форми термінів.
Для здобувачів освіти і викладачів, які здійснюють підготовку фахівців галузі знань 22 «Охорона здоров’я». Може бути корисним науковцям, лікарям різних спеціальностей, усім, хто цікавиться історією медицини, латинською мовою та міжнародною медичною термінологією.