Телефони

044-235-16-29, 050-336-86-07

з 8:00 до 16:30 (Сб, Нд вихідні)

Нова пропозиція: «Домедична допомога: навчально-методичний посібник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) / О.Ф. Козлова»

Нова пропозиція: «Домедична допомога: навчально-методичний посібник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) / О.Ф. Козлова»

18.10.2017
Пропонуємо ознайомитися з новим виданням для студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів: «Домедична допомога: навчально-методичний посібник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) / О.Ф. Козлова»
 
Навчально-методичний посібник з домедичної допомоги призначений для підготовки та проведення практичних занять. Він складений відповідно до чинної навчальної програми з першої медичної допомоги для студентів вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладів за спеціальністю 226 «Фармація», затверджений МОЗ України.
Для кращого засвоєння теоретичного матеріалу запропоновані алгоритми підвищать якість підготовки до практичного заняття, що в подальшому сприятиме умінню самостійно і правильно оцінювати стан постраждалого, вибирати правильну тактику при наданні невідкладної медичної допомоги.
На кожну навчальну практику визначено тему, мету, подано план заняття, відповідне забезпечення, є питання поточного контролю теоретичних знань, викладено теоретичні відомості окремих нозологій, матеріали для контролю знань та умінь студентів, які складені з урахуванням теоретичного і практичного матеріалу та міждисциплінарної інтеграції.
У виданні зазначено літературу до теми заняття, а також дається тема наступного заняття і відповідна до нього література. Студенти повинні самостійно опрацьовувати матеріали до наступної навчальної практики.
Під час заняття студенти складають алгоритми надання першої медичної допомоги при різних патологічних станах, заповнюють таблиці, відпрацьовують практичні навички на фантомах і доводять уміння до стадії автоматизму. В кінці заняття матеріали здають викладачеві для оцінювання виконаної роботи.
Робота на практичних заняттях спрямовує студента до глибшого закріплення теоретичних знань на основі практичного навчання, оволодіння сучасними методами і формами надання медичної допомоги, виховує потребу в систематичному оновленні своїх знань для їх практичного застосування.
Опрацювання практичного матеріалу в посібнику сприятиме формуванню клінічного мислення при:
— оцінюванні ситуації та стану потерпілого;
— визначенні способу та послідовності надання першої медичної допомоги;
— наданні першої медичної допомоги залежно від характеру та виду травми, нещасного випадку, гострого стану і захворювання внутрішніх органів;
— визначенні показань для проведення легенево-серцевої реанімації та критеріїв ефективності;
— організації якнайшвидшого транспортування постраждалого чи захворілого до лікувального закладу.